• Powitanie nowych uczniów z Ukrainy

          • W  poniedziałek 28 marca w szkole odbyło się ważne wydarzenie; do szkolnej braci uczniowskiej dołączyli uczniowie z Ukrainy. Przygotowania na ten dzień trwały już od kilku dni. Panie: L. Kozak, D. Bulas, D. Góra, W. Juszczak przygotowały dekorację auli oraz chorągiewki i serduszka w barwach naszej i ukraińskiej flagi. Pani A.  Stobiecka z chórkiem dziewczyn były odpowiedzialne za stronę muzyczną. Pani Dyrektor Jolanta Leśniak i Wicedyrektor Genowefa Flaga zorganizowały prezenty – niespodzianki które sfinansowane zostały ze środków budżetowych szkoły, nauczycieli  oraz grupę fitness.

            Nasi Goście zostali serdecznie przywitani przez panią Dyrektor oraz przez  uczniów, którzy przyjmą 14 ukraińskich koleżanek i kolegów do swoich klas. Z wielkim wzruszeniem wysłuchaliśmy hymnu Ukrainy w  wykonaniu Oli Prośniak i Mileny Góry. Kuba Szczepaniec, Kinga Blecharczyk i Martyna Wójcik spróbowali swoich sił w odczytaniu ukraińskich  wierszy o  pięknie Ukrainy i przyjściu  wiosny.

            Pani Julia – tłumacz języka  ukraińskiego – podziękowała wszystkim za pomoc i  serdeczność,  z którą  spotykają  się Ukraińcy  na każdym  kroku w  naszej miejscowości, za  serdeczne  przyjęcie  do szkoły, za prezenty dla dzieci.

            Ukraińcy będą się  uczyć w klasach: I a, I b, II a, III a , IV b, VII. Życzymy im, aby pobyt  wśród  nas był  dla nich czasem spokoju, zdobywania  nowych doświadczeń w serdecznej atmosferze, pozyskiwania nowych przyjaciół, pokonywania  bariery  językowej w  zdobywaniu  wiedzy w naszej  szkole.

            Spotkanie z Nimi to dla nas Polaków również wielkie doświadczenie; spiszmy się z niego na  szóstkę z plusem.

                

                                                               Genowefa Flaga

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIETRZY WYKLĘTYCH

          •  

            „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.

            Na szkolnym korytarzu stanęła okolicznościowa gazetka wykonana przez Genowefę Flagę. Uczniowie klas młodszych zostali zapoznani przez wychowawców z tematyką żołnierzy wyklętych. Starsi mogą zapoznać się z  tym tematem poprzez stronę Szkoły.

          • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek"

          • Dnia 29 i 30 marca 2022 r. odbyła się w naszej szkole Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”, w której wzięło udział 78 uczniów z klas I - III. Sesję wiosenną uczniowie pisali z języka polskiego i z matematyki.

             

            Olimpiada OLIMPUSEK z języka polskiego pozwoli uczniom sprawdzić umiejętność wyszukiwania informacji w tekście, znajomość podstawowych pojęć z zakresu wiedzy o języku oraz podstawowych zasad ortograficznych.

            Olimpiada OLIMPUSEK z matematyki pozwoli sprawdzić uczniom umiejętność myślenia matematycznego, rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania prostych równań, liczenia i porównywania miar. 

            Sprawdziany obejmują zestaw 21 pytań zróżnicowanych w zależności od klasy. Sprawdziany zawierają pytania o różnej skali trudności, dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił. Ciekawa formuła pytań oraz atrakcyjne opracowanie graficzne sprawdzianu zainteresuje najmłodszych uczniów i zachęci ich do pogłębiania wiedzy.

            Każdy uczestnik olimpiady OLIMPUSEK, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania. Dla najlepszych zostały przewidziane nagrody w postaci atrakcyjnych książek, dyplomów grawerowanych oraz dyplomów laureata.

          • Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

          •  

             

            17 marca 2022r. Odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny". Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w tym konkursie.

            Oczekując na wyniki, trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie.

            Konkurs KANGUR 2022 organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

            Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy  i Nauk Matematycznych, które przeprowadza Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

            W części Małopolski obejmującej naszą szkołę Konkursy organizuje Komitet Regionalny z siedzibą w Krakowie pod patronatem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W konkursach może uczestniczyć każdy uczeń, bez względu na wyniki w nauce i osiągnięcia na lekcjach matematyki. Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie umiejętności i stwarzają szansę zdobycia cennych nagród w postaci obozów zagranicznych i krajowych oraz wyjątkowych nagród rzeczowych.

            Każdy uczestnik Konkursu KANGUR otrzymał udrobny upominek - zabawka logiczna „Zaplątany Kangurek”.

          • TEATRZYK KUKIEŁKOWY

          •  

            15 marca odwiedził naszą szkołę teatrzyk kukiełkowy. Dzieci z klas młodszych z zaciekawieniem oglądały przygody trzech królewiczów w przedstawieniu pt: "Bajka o złotym ptaku". Jak każda bajka, także i ta miała szczęśliwe zakończenie.

          • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

          •  

            28 marca 2022 r., w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniu, odbył się Konkurs Ortograficzny. Rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej Gminy, wyłonieni w konkursach szkolnych, w trzech kategoriach. Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Uczniowie naszej szkoły zdobyli następujące miejsca.

            W kategorii klas I- III

            I miejsce Oliwia Bajak kl. III a

            III miejsce Ada Biedrończyk kl. III a

            W kategorii klas IV- VI

            I miejsce Adam Guśpiel kl. VI

            W kategorii klas VII- VIII

            I miejsce Wiktoria Stożek kl. VIII a

            Wszyscy uczestnicy Gminnego Konkursu Ortograficznego otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            E. Folwarska

             

        • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY  W KATEGORII KLAS IV- VI ORAZ VII-VIII
          • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY W KATEGORII KLAS IV- VI ORAZ VII-VIII

          •  

            22 marca 2022 r. uczniowie klas IV-VI oraz VII- VIII wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Bardzo dobrze poradzili sobie ze znajomością zasad ortograficznych oraz interpunkcyjnych. Konkurs cieszył się niezwykły zainteresowaniem wśród uczniów. Do Gminnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się:

            W kategorii klas IV- VI

            I miejsce Adam Guśpiel kl. VI

            II miejsce Maja Stankiewicz kl. IV a

            III miejsce Wiktor Szynalik kl. V a

            W kategorii klas VII – VIII

            I miejsce Wiktoria Stożek kl. VIII a

            II miejsce ex aequo Roksana Filar kl. VIII a

            Martyna Nawara kl. VIII b

            Laureatom Szkolnego Konkursu Ortograficznego gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie.

            E. Folwarska

             

          • Światowy Dzień Wody

          • We wtorek 22 marca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wody. Celem obchodów tego święta jest podnoszenie świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

            Tego dnia uczniowie klas młodszych mieli na sobie błękitne akcenty. Wszyscy zaopatrzeni byli w butelkę wody. Punktem kulminacyjnym było wykonanie pracy plastycznej na temat sposobów oszczędzania i dbania o wodę. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, a efekty ich pracy możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.

            Uczniowie klas IV-VIII wykonali plakaty promujące oszczędzanie wody. Zawierają one ciekawe informacje podkreślające znaczenie wody w życiu ludzi, roślin i zwierząt.

             

            Agnieszka Karcz

            Edyta Orawin

             

        • Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas II-III
          • Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategorii klas II-III

          •  

            W poniedziałek 21 marca 2022 roku 18 uczniów klas II i III wzięło udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Dzieci ambitnie i z pełnym zaangażowaniem podjęły trudne wyzwanie zdobycia tytułu Mistrza Ortografii w swojej kategorii.

            Opiekunkami konkursu były panie: Wiktoria Juszczak i Edyta Orawin.

            Do Gminnego Konkursu Ortograficznego zostały wytypowane osoby:

            I miejsce – Oliwia Bajak kl. IIIa

            II miejsce – Ada Biedrończyk kl. IIIa

            III miejsce – Anna Guśpiel kl. IIIa

            Ponadto zostały przyznane dwa wyróżnienia dla Aleksandry Trzaskacz z kl. IIb i Rity Kowal z kl. IIIa

            Gratulujemy uczniom sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań.

            Wiktoria Juszczak

            Edyta Orawin

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

          •  

             

            A niechaj narodowie

            wżdy postronni znają,

            iż Polacy nie gęsi,

            iż swój język mają.

            M. Rej

             

            21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w świętowanie. Aby uczcić ten dzień, klasa IV a przygotowała przedstawienie o mowie ojczystej. Uczniowie klas II – III zmierzyli się z wierszem, który musieli pięknie przepisać. Z kolei uczniowie klas IV – VI przygotowali plakaty promujące język polski, a także wzięli udział w konkursie wiedzy pt: „Czy znasz język ojczysty? ”, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach klasy IV – VI oraz VII – VIII.

             

            LAUREACI KONKURSU KALIGRAFII:

             

            I miejsce ex aequo Anna Guśpiel kl. III a

            Anna Jarosz kl. III a

            II miejsce Rita Kowal kl. III a

            III miejsce ex aequo Gabriela Kozak kl. II b

            Lena Gorączko kl. II a

            Wyróżnienie: Magdalena Kośmider kl. III a

            Lena Kęska kl. III b

            Julia Jaworska kl. II b

            Amelia Węgrzyn kl. III b

            Julia Rapacz kl. III b

             

            LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO:

            I miejsce Dominika Gracz, Milena Sobieraj, Zuzanna Żurek kl. VI

            II miejsce Marcelina Michalak kl. VI

            III miejsce ex aequo Magdalena Giergiel kl. VI

            Nina Kołodziejczyk, Kornelia Blecharczyk, Magdalena Matlak kl.V a

             

            Wyróżnienie: Anna Druzgała kl. VI

            Kamil Wójcik kl. VI

             

            LAUREACI KONKURSU WIEDZY: „CZY ZNASZ JĘZYK OJCZYSTY?”

            KATEGORIA KL. IV- VI

            I miejsce Dominika Gracz kl. VI

            II miejsce Klaudia Łabuz kl. V a

            III miejsce ex aequo Ewelina Studzińska kl. V b

            Magdalena Matlak kl. V a

            Aleksandra Prośniak kl. V b

            Wyróżnienie: Milena Sobieraj kl. VI

            Julia Burtan kl. VI

            Gabriella Żurek kl. IV a

             

            LAUREACI KONKURSU WIEDZY: „CZY ZNASZ JĘZYK OJCZYSTY?”

            KATEGORIA KL. VII – VIII

             

            I miejsce Martyna Nawara kl. VIII b

            II miejsce Natalia Mońko kl. VIII c

            III miejsce Artur Stankiewicz kl. VIII b

             

            Konkursy cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem wśród uczniów. Mamy nadzieję, że uczniowie uświadomili sobie, że język polski jest naszym skarbem i wszyscy powinniśmy o niego dbać, nie tylko od święta, ale i na co dzień.

            Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

             

            Elżbieta Folwarska

          • ZAPISY DO KLASY I NA ROK SZKOLNY 2022/2023

          •  

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Tenczynie ogłasza, że zapisy do klasy I na rok szkolny 2022/2023 odbędą się od 14 do 22 marca 2022 r.

            Kartę zgłoszenia lub wniosek (linki u dołu informacji) należy złożyć w sekretariacie szkoły lub zescanować (z odręcznym podpisem) i przesłać na adres mailowy szkoły: tenspig@poczta.onet.pl 

            Rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (w Tenczynie) wypełniają ZGŁOSZENIE DZIECKA Z OBWODU NA ROK 2022.2023.

            Natomiast rodzice, których dzieci nie mieszkają w Tenczynie wypełniają  WNIOSEK O PRZYJĘCIE DLA DZIECI SPOZA OBWODU SZKOŁY 22_23

            zgloszenie_dziecka_z_obwodu_2022.2023.doc

            Wniosek_o_przyjecie_dla_dzieci_spoza_obwodu_szkoly_22_23.doc

            Zgłoszenie lub wniosek należy złożyć w wyżej wymienionym terminie.

             

            Z poważaniem

            Jolanta Leśniak

             

             

          • Informacje dla rodzin z Ukrainy

          •  

            Poniżej przekazuję istotne informacje dla przebywających w naszej miejscowości rodzin z Ukrainy (ze względu na trwającą wojnę).

            Informacje zostały przygotowane przez pana Andrzeja Kowalczyka - radcę prawnego z Urzędu Gminy w Lubniu.

            Z poważaniem

            Jolanta Leśniak

            Dyrektor Szkoły

            W związku z wojną w Ukrainie przygotowywana jest ustawa pomocowa, która wejdzie w życie z mocą wsteczną od 24.02.2022 r.  https://www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=RPL&Id=RM-0610-25-22

            Dotyczy ona wyłącznie formalnych obywateli Ukrainy a innych uciekinierów już nie, nawet jeśli są członkami rodzin np. rosyjskimi/białoruskimi matkami ukraińskich dzieci.

            Tutaj informacja prasowa premiera https://www.gov.pl/web/premier/projekt-ustawy-o-pomocy-obywatelom-ukrainy-w-zwiazku-z-konfliktem-zbrojnym-na-terytorium-tego-panstwa2

            Projekt ustawy przewiduje:

            1.       Legalny pobyt obywateli UA w Polsce na razie do 24.08.2023 r.

            2.       Obywatele UA mogą wyjeżdżać do dowolnego państwa Unii ale wyjazd z Polski na dłużej niż 1 miesiąc pozbawi prawa do legalnego pobytu na podstawie ustawy pomocowej,

            3.       Oznacza to możliwość zameldowania się w miejscu pobytu i otrzymania polskiej identyfikacji numerem PESEL.

            4.       Na wniosek uprawnionego pobyt rejestruje Urząd Gminy, chyba że pobyt zarejestrowała już Straż Graniczna. Osobom pozbawionym dokumentów tożsamość potwierdza Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie.

            5.       Zarejestrowanym obywatelom UA urzędy wojewódzkie, na ich wniosek, będą wydawały decyzje o zezwoleniu na pobyt czasowy wraz z plastikową kartą pobytu przypominającą dowód osobisty

            6.       Zezwolenie na pobyt czasowy daje prawo do pracy w Polsce, bez konieczności starania się o zezwolenie na pracę. Pracodawcy zgłaszają fakt zatrudnienia w terminie 7 dni przez portal praca.gov.pl

            7.       Obywatele UA będą mogli korzystać z publicznej służby zdrowia w ramach świadczeń refundowanych z NFZ

            8.       Pomoc dla obywateli UA ma być zadaniem publicznym z zakresu administracji rządowej, realizowanym przy współudziale gmin i stowarzyszeń.

            9.       Gminy mają udzielać świadczeń z pomocy społecznej obywatelom UA.

            10.   Pierwszym świadczeniem dla obywateli UA ma być jednorazowe świadczenie 300 zł na osobę w rodzinie lub 500 zł dla osoby samotnej. Wypłat ma dokonywać gminny OPS ze środków dotacji celowej.

            11.   Bez względu na posiadanie karty pobytu obywatelom UA będą przysługiwały świadczenia:

            a)      wychowawcze 500+

            b)      dobry start 300+

            c)       świadczenia rodzinne z ustawy o świadczeniach rodzinnych

            d)      dofinansowania z ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3

            12.   Jeśli realizacja powyższych świadczeń wymagałaby zrealizowania zamówień publicznych to mają one zostać zrealizowane poza PZP.

            13.   W stosunku do dzieci nieposiadających w Polsce opiekunów prawnych gminy mają z urzędu występować do Sądów Rodzinnych o ustanowienie opiekunów tymczasowych, którzy mogliby pobierać powyższe świadczenia.

            14.   Mieszkańcy gminy zapewniający zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom UA będą mogli zawrzeć z Gminą umowę na podstawie której maksymalnie przez 60 dni będą mogli otrzymywać refundację według stawki dziennej za osobę. Stawka będzie określona rozporządzeniem, zapowiada się 40 zł za osobodobę.

            15.   Polski obowiązek szkolny dzieci dotyczy wszystkich dzieci mieszkających w Polsce, także ukraińskich, co oznacza że gminy mają obowiązek zorganizować nauczanie tych dzieci. Można tworzyć oddziały wspólne dla kilku szkół, niekoniecznie w budynkach szkolnych. MEN ma wydać rozporządzenie w sprawie organizacji szkolnej i zwiększyć subwencję. Polscy nauczyciele, jeśli wyrażą zgodę, mogą otrzymać od dyrektorów godziny ponadwymiarowe. Spośród uciekinierów można też zatrudniać „pomoce nauczyciela” jeśli faktycznie znają j.polski na tyle aby pomóc ukraińskiemu uczniowi w nauce.

            16.   Wojewodowie organizujący pomoc obywatelom UA może wydawać gminom polecenia w formie decyzji administracyjnych, ale też bez zachowywania żadnej formy. W tym drugim przypadku musimy uzyskać jakieś potwierdzenie treści, ponieważ zadania w ten sposób realizowane będą zadaniami zleconymi administracji rządowej.

            17.   „Koszty wytworzenia lub cena nabycia rzeczy lub praw będących przedmiotem darowizn przekazanych w okresie 24.02-31.12.2022 na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom wojny” stanowią koszt uzyskania przychodu PIT i CIT. Przepis na razie nie rozróżnia darczyńców prywatnych od firm ani nie określa sposobu dokumentowania zdarzenia, zwłaszcza w przypadku darowizny mediów w prywatnym lokalu jak woda, prąd, gaz.

            18.   Jednocześnie przekazuję prośbę krakowskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej o kontakt osób pokrzywdzonych wojną i bezpośrednich świadków zbrodni ludobójstwa pod tel. (12) 294-25-25, fax (12) 294-29-90, mail: sekretariat.wzkra@prokuratura.gov.pl   Prośba wynika z wszczęcia polskiego śledztwa w sprawie o przestępstwo „wszczęcia wojny napastniczej” (art.117 KK) a także postępowania przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze o „zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości” oraz postępowaniem Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ dotyczącym „ludobójstwa”.

             

          • Dzieci z Ukrainy

          • Dyrektor Szkoły informuje, że istnieje możliwość zgłaszania i zapisywania do szkoły dzieci z Ukrainy, które przebywają na terenie Tenczyna. 

            Rodzic powinien złożyć w szkole oświadczenie, że znalazł się w Polsce po 24 lutego br. w związku z działaniami wojennymi w Ukrainie.

            Każda przybyła rodzina musi zostać zarejestrowana w Urzędzie Gminy w Lubniu. Zgłoszenia przyjmuje i koordynuje pan Mariusz Sadłowski, tel. 182693913, e-mail: m.sadlowski@lubien.pl

            Ponadto MEiN przygotowało praktyczne informacje dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka 

            Z poważaniem

            Jolanta Leśniak

            Dyrektor Szkoły

             

             

             

          • SOLIDARNI Z UKRAINĄ - fotorelacja

          • Chcemy symbolicznie okazać nasze ogromne wsparcie dla Ukraińców i wyrazić solidarność za ich ogromną odwagę i poświęcenie.

             

            To ważne, żeby wspierać Ukrainę na każdym możliwym polu.

          • PAMIĘTAMY

          •  „Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny” – napisał w lutym 2010 r. prezydent Lech Kaczyński, który podjął inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia tego święta. Ta idea, podtrzymana przez kolejnego prezydenta Bronisława Komorowskiego, została zrealizowana ustawą z 3 lutego 2011 r. O wprowadzenie tego święta ubiegał się również prezes IPN Janusz Kurtyka.

                        Na szkolnym korytarzu stanęła okolicznościowa gazetka. Uczniowie klas młodszych zostali zapoznani przez wychowawców z tematyką żołnierzy wyklętych. 

          • KONKURS Z SERDUSZKIEM

          •  

            9 uczniów z kl. V-VI wzięło udział w „Konkursie z serduszkiem”, zorganizowanym przez GOK w Lubniu. Wykazali się niezwykłą kreatywnością w tworzeniu wierszy o tematyce walentynkowej. Jury, które zebrało się w GOK 14 lutego postanowiło przyznać wyróżnienia uczniom naszej szkoły.

            WYRÓŻNIENIA:

            Łukasz Paś kl V a

            Magdalena Giergiel kl VI

            Paweł Kukułka kl V a

            Kamil Wójcik kl VI

            Tomasz Pustelnik kl V a

            Ksawier Biedrończyk kl V a

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy a laureatom życzymy dalszych sukcesów !!!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie
        • +48182682029
        • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza Tenczyn 171 32-433 Lubień Poland
        • INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W ZWIĄZKU Z WYKORZYSTANIEM KANAŁÓW KOMUNIKACJI Z ADMINISTRATOREM Administrator danych osobowych. 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Tenczynie z siedzibą pod adresem: Tenczyn 171, 32- 433 Lubień. 2. Można się z nami kontaktować w następujący sposób: • Listownie: na adres siedziby Administratora. • Mailowo: na adres poczty elektronicznej. • Telefonicznie. Inspektor ochrony danych 1. Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Sławomir Biliński. Można się z nim kontaktować po-przez telefon komórkowy 668 620 696. 2. Do IOD należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez Administratora, w tym sprawy dotyczące realizacji praw w zakresie dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usuwania, ograniczenia przetwarzania, czy sprzeciwu na ich przetwarzanie. 3. Do kompetencji Inspektora Ochrony Danych nie należy natomiast załatwianie innych spraw, jak np. udzielania porad, przyjmowanie zgłoszeń o wyznaczeniu IOD, przyjmowanie zgłoszeń o naruszeniach, udzielanie konsultacji czy rozpatrywanie skarg. Wnioski w tego typu sprawach powinny być kierowane do Administratora. Cele i podstawy przetwarzania 1. Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe w związku z realizacją obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (art. 6 ust. 1 lit. c RODO) , oraz wykonywaniem przez admini-stratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO), w zakresie opisanym w treści kore-spondencji. Odbiorcy danych osobowych 1. Dane osobowe mogą zostać udostępnione podmiotom świadczącym usługi na rzecz Admini-stratora (w tym informatyczne, prawne). Odbiorcami, do których mogą być przekazane Pań-stwa dane osobowych będą również organy właściwe do załatwienia wniosku na mocy prze-pisów prawa, którym Administrator Państwa wniosek przekazał. Okres przechowywania danych 1. Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili załatwienia sprawy, w której zo-stały one zebrane a następnie – w przypadkach, w których wymagają tego przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r. poz. 217 ze zm.) – przez czas określony w tych przepisach. Prawa osób, których dane dotyczą 1. Zgodnie z RODO przysługuje Państwu: • Prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii. • Prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych, jeśli są błędne lub nieaktualne, a także prawo do ich usunięcia, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej; • Prawo do ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. • Prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
      • Logowanie